7 מטבעות קריפטו מומלצים 2022 לרכישה עכשיו

7 מטבעות קריפטו מומלצים 2022 לרכישה עכשיו
(קרדיט: freepik)

אז בכתבה על 7 מטבעות הקריפטו מומלצים 2022 נדבר על:

7 מטבעות קריפטו מומלצים 2022 הטובים ביותר להשקעה כעת.

במהלך 10 השנים האחרונות, רק בשנת 2014, נרשמה ירידה בשווי השוק הכולל של מטבעות קריפטוגרפיים. נכון שעידן המגיפה ראה כמה ספקולציות חסרות אחריות בתחום הקריפטו, בנוסף הונאה בנכסים דיגיטליים הגיעה לשיא של כל הזמנים בשנת 2021.

מיליארדי דולרים אבדו בהונאות כמו האסימון של Squid Game, שבו הרמאים כיבו את היכולת למכור את האסימון והסתלקו עם הרווחים שלהם. לכן צריך להיות עם ראש על הכתפיים על מנת לא ליפול להונאות האלו ולשמור על המטבעות הדיגיטליים מפני אנשים שמנסים לעבוד אליכם.

להלן מבט על 7 מטבעות קריפטו מומלצים 2022 לקנייה

1.ביטקוין (BTC) – מטבעות קריפטו מומלצים 2022

כל מי שמשקיע בקריפטו חייב שיהיה לו ביטקוין, ביטקוין הוא ללא ספק המטבע הקריפטו הגדול ביותר לפי שווי שוק.

למטבע שיש לו וותק של 13 שנה, יש שווי שוק כולל של כמעט 900 מיליארד דולר. הוא מהווה כמעט 40% מהערך הכולל של שוק מטבעות הקריפטו והוא הנכס הדיגיטלי היחיד עם קרן נסחרת בבורסה בארה"ב בעקבות תנועותיו.

בתור המטבע קריפטו בעל וותק גדול ביותר וכזה שחברות כמו Tesla Inc. (טיקר: TSLA) ו-MicroStrategy Inc. (MSTR) מחזיקות במאזנים שלהן, BTC הוא המטבע הבוגר ביותר בסוגו ובהשקעה עליו נדרשת מיומנות טובה בקריפטו .

2. אתריום (ETH)

אתריום עדיין מהווה כ-20% מהשוק הכולל, קרוב לוודאי שהוא יוכל לעלות על הביטקוין ברלוונטיות.

הסיבה לכך היא שיש לו תפקיד ממשי, כאשר רשת ה-אתריום נחשבת בתור הבלוקצ'יין הנפוץ ביותר בעולם.

חוזים חכמים, אסימונים שאינם ניתנים לניתוק ואפילו מטבעות קריפטוגרפיים אחרים נסחרים על גבי אתריום, מה שהופך את המטבע המקומי שלו (ETH), לאחד ממטבעות הקריפטו הטובים ביותר שניתן לקנות.

ETH גם נועד להפוך לחסכוני באנרגיה בהרבה מביטקוין כאשר הוא עובר מפרוטוקול הוכחת עבודה, הוא גם לא צריך לבזבז הרבה אנרגיה באימות עסקאות בבלוקצ'יין בכך שהוא משתמש במאמצי חישוב מאוד משוכללים.

רוצים לדעת איזה ביטוחים קיימים אצלכם? כנסו למאמר הבא שלנו

3. סולנה (SOL)

בעוד ש-אתריום יטפל בקרוב בחלק מבעיות האנרגיה הפוקדות את הביטקוין, סולאנה טיפלה באחת הבעיות הגדולות ביותר עם אתריום שזה: עמלות עסקה אשר הופכות עסקאות אתריום לבלתי ניתנות לביצוע כלכלית, אבל העמלות של סולאנה הן חלק זעיר לעומת עמלות אתריום.

כמו אתריום, סולאנה נבנתה כדי להיות פלטפורמה מהשורה הראשונה למימון מבוזר, או DeFi, שמנתקת מתווכים פיננסיים ושומרי סף פיננסיים מסורתיים ומוסדות כמו בנקים, ברוקרים ובורסות ריכוזיות.

סולנה, שהושק בשנת 2020, יש לו נתח קטן אך הוא הולך וגדל בשוק, כאשר ערך המטבע זינק מ-1.51 דולר בתחילת 2021 ליותר מ-160 דולר.

4.קרדנו (ADA) – מטבעות קריפטו מומלצים 2022

קרדנו, שנוסדה בשנת 2017 על ידי מייסד שותף של אתריום, צ'ארלס הוסקינסון, היא אחת מרשתות הבלוקצ'יין הגדולות ביותר שהריצו בהצלחה את הפרוטוקול היעיל יותר באנרגיה.

קרדנו שואפת לטיפוח מערכת אקולוגית ידידותית למפתחים עבור יישומים מבוזרים, או dApps. בניגוד ל-אתריום, לקרדנו יש שיא במכסה המטבעות שיכולים להתקיים אי פעם, והגיע ל-45 מיליארד דולר.

למרבה המזל עבור המשקיעים, 33.5 מיליארד דולר, או כ-74%, מההיצע הזה כבר ניתן להשקיע. זה רק אומר שקרדנו נחשב לאחד המטבעות הקריפטו הטובים ביותר שניתן לקנות כעת, והוא זינק מ-22 סנט לכ-1.30 דולר בשנה האחרונה.

רוצים לדעת מה זה אומר כספומט ביטקוין? להסבר מלא כנסו

5.דוג'קוין (DOGE)

כן, דוג'קוין ידוע לשמצה בהיותו מטבע קריפטוגרפי בהשראת "ממים" שהתחילו כבדיחה. אבל קודם כל להיות אסימון מם רחוק מלהיות כתב אישום בעולם הקריפטו, שבו גם Dogecoin וגם Shiba Inu נהנים מהשקעות המובילות ב-15 במונחים של שווי שוק.

עם זאת, הסיבה לכך שדוג'קוין הוא אחד ממטבעות הקריפטו הטובים ביותר להשקיע בהם כעת, אחד המשקיעים במטבעות אלו הוא אילון מאסק, שהוא הוא לא רק המעריץ האירוני שנחשב בתוך הקריפטו של דוג'קוין ב-2021, הוא גם מנכ"ל טסלה.

בהתחשב בכוח שיש למילה של מאסק בתחום הקריפטו, זה שוק שעדיין לא הייתה תגובת מחיר על השקעה שלו בדוג'קוין.

אם התקשורת המיינסטרים תרים את הקסם של מאסק מהמטבע שוב בקרוב, או אם המיליארדר הבלתי צפוי יהפוך את הערצתו לדוגקוין לפומבית יותר, אז לדוגקוין עשויים להיות רווחים בטווח הקצר.

6. מטבע יארן פיננס (YFI)

המטבע החם ביותר שמעולם לא שמעתם עליו הוא יירן פיננס. יירן פיננס הוא אסימון של 1.4 מיליארד דולר עם תנודתיות רצינית.

במהלך השנה האחרונה, המחירים נעו בין 18,566 ל-93,435 דולר. נסחר כעת בכ-$38,000, יירן פיננס הוא בערך המטבע ה-80 בגודלו לפי שווי שוק.

יש לו גם מטרה, להרחיב את זירת ה-DeFi למשקיעים ולמשתמשים פחות טכניים על ידי מתן אפשרות להחזר אופטימלי.

מימון מבוזר בכללותו מובטח לצמוח עם הזמן, אבל התחום עדיין מאתגר מבחינה טכנית, אך יארן פיננס מבטיח למשתמשים להשקיע בקלות רבה יותר לטווח ארוך.

בטווח הקצר, YFI ביצעה ביצועים טובים מאוד. בסוף דצמבר ובתחילת ינואר, קפצה ביותר מ-20% בעוד רוב הקריפטו האחרים נפלו.

האם מתווך נדל"ן שווה לנכס שלך? להסבר כנסו

7. מטבע מאטיק (MATIC)

מטבע מאטיק הפך למטבע הקריפטו פופולארי ביותר במהלך השנה האחרונה, ועלה בערך פי 100 במהלך הזמן הזה.

כעת, האסימון המוביל ב-15, MATIC, בעל שווי שוק של 17 מיליארד דולר, הוא עדיין אחד ממטבעות הקריפטו הטובים ביותר שניתן לקנות עם תחילת 2022.

ל-מאטיק מטרה דומה ל-יארן פיננס, אך היא משתמשת בשיטה משלה עבור ההשקעה, על ידי הפיכת בלוקצ'יין לניתנים להשקעה רחבה יותר.

הטכנולוגיה נועדה במיוחד להרחיב את ה-אתריום ולאפשר ל-dApps שעלולות להיות אינסופיות לפעול על גביו. בערך 72% מהאספקה המקסימלית של מטבע מאטיק עומדת על 10 מיליארד אסימונים כבר.

מעניין אותכם לשמוע עוד על מטבעות דיגיטליים? כנסו

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
החדשות החמות של היום
החדשות החמות של היום

השארו מעודכנים עם כל הכתבות והעדכונים החמים בעולם הפיננסים